Sony wyśle PlayStation 5 na kurację odchudzającą

Sony pracuje nad nowym modelem konsoli PlayStation 5. Będzie to odświeżenie modelu Digital Edition, które ma być o około 300 gramów lżejsze od pierwowzoru.

PlayStation 5 pojawiło się na rynku pod koniec ubiegłego roku, więc jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie na kolejną generację tej popularnej konsoli. Nie oznacza to jednak, że nie można zmodernizować obecnego modelu i wprowadzić w nim kilku zmian.

Według najnowszych doniesień, japoński koncern pracuje obecnie nad odświeżeniem modelu Digital Edition i planuje jego odchudzenie. Jest to konsola pozbawiona napędu optycznego, a więc obsługuje jedynie gry w wersji cyfrowej. Teoretycznie jest trochę tańsza i wygodniejsza w obsłudze, ale potrzebuje większego dysku, by przechowywać na nim wszystkie tytuły.

Aktualny model waży 3,9 kg, natomiast masa nowego zmniejszy się do 3,6 kg, więc producent odchudzi go o około 300 gramów.

Nie wiadomo jakie producent przeprowadzi zmiany w celu zmniejszenia masy sprzętu. Możliwe, że będzie musiał usunąć niektóre komponenty, ale dokładne szczegóły modyfikacji pozostają tajemnicą. Wiemy natomiast, że konsola dostanie nowe śrubki łączące ją z podstawką, dzięki której można ją ustawić poziomo lub pionowo. Zmieni się także numer modelowy sprzętu na CFI-11XX.

PlayStation 5

Źródło twierdzi, że lżejszy model PlayStation 5 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale na razie będzie dostępny tylko w Japonii. Nie wiemy kiedy pojawi się na zachodnich rynkach.

A jeśli nie chcecie tak długo czekać, to możecie już teraz kupić obecny model PlayStation 5. Na tej stronie sprawdzicie jego ceny w polskich sklepach.

Źródło

You may also like...