Meizu 16 i 16 Plus dostaną ekranowy czytnik odcisków

Już wkrótce kolejne modele smartfonów zaoferują użytkownikom ekranowy czytnik linii papilarnych. Ten element wyposażenia dostaną nadchodzące Meizu 16 i 16 Plus.

Kolejny producenci decydują się na rezygnację z fizycznego czytnika linii papilarnych i zastąpienie go wbudowanym w wyświetlacz. Na taki krok wkrótce zdecyduje się firma Meizu, która pod koniec miesiąca planuje zaprezentować dwa nowe modele Meizu 16 i 16 Plus.

W sieci pojawi się nowe zdjęcie obu flagowych telefonów, które potwierdza obecność ekranowego czytnika. Urządzenie widoczne po lewej jest zapewne modelem Plus, gdyż ma nieco inne wzornictwo oraz węższą ramkę otaczającą ekran. Po prawej znajduje się zapewne mniejszy model.

Jako, że ta technologia działa tylko z panelami OLED, można założyć, że oba smartfony dostana wyświetlacze AMOLED. Ich ekrany nie będą jednak mieć notcha i mają być klasycznymi panelami o proporcjach 18:9. Pod maską obu telefonów pracować będzie Snapdragon 845. Prezes firmy Jack Wong zasugerował niedawno, że ma to być najmocniejsza wersja układu, więc zapewne będzie taktowana zegarem 2,8 GHz.

Dokładne szczegóły techniczne Meizu 16 poznamy już za kilka tygodni, gdy nowy sprzęt zostanie oficjalnie zaprezentowany. Jednak z tego co już wiemy, cena tego modelu nie powinna być wyższa jak 4000 juanów, co w przeliczeniu daje około 514 dolarów.

Meizu 16

Źródło: Twitter.com

You may also like...