Oppo ma śmiałe pomysły na składany smartfon

Oppo także chce mieć w swej ofercie składany smartfon. Chińska firma zaprezentowała właśnie trzy patenty przedstawiające jej własną wizję takiego sprzętu.

Samsung nie jest jedyną koncernem, który eksperymentuje z pomysłem na składany smartfon. Taką koncepcję bada też wielu innych producentów, a wśród nich znajduje się również chińska firma Oppo. Przedsiębiorstwo już w zeszłym roku zaprezentowało dwa projekty takiego urządzenia. A teraz przedstawiło trzy patenty, które pokazują nam czego możemy w przyszłości oczekiwać po tej firmie.

Pierwszy z projektów przedstawia urządzenie składane niczym muszla, w którym zastosowano ciekawy pomysł na ochronę elastycznego wyświetlacza. Aby zabezpieczyć go przed uszkodzeniem podczas otwierania lub zamykania urządzenia, zastosowano specjalne poduszki powietrzne. Są to niewielkie komory, w których uwięzione powietrze stanowi swego rodzaju amortyzację stabilizującą ekrany.

składany smartfon

Drugi z patentów jest jeszcze ciekawszy, gdyż przedstawia urządzenie posiadające trzy wyświetlacze. Gdy zostaje złożone, pozostają w nim dwa ekrany – po jednym z każdej strony. Panele zachodzą na siebie, więc trzeci ekran pojawia się dopiero gdy wyciągniemy tylny wyświetlacz.

składany smartfon

Trzeci patent to smartfon rozkładany, w którym jednak wyświetlacze nie są w żaden sposób chronione. Ten projekt przypomina poprzednie, z tą różnicą, że tutaj wszystkie kamery mamy z jednej strony obudowy. Gdy sprzęt jest rozłożony, wówczas przypomina tablet. Natomiast przednia kamera, sensory i słuchawki znajdują się po prawej stronie, zaś tylna kamera jest wówczas zlokalizowana po stronie prawej.

składany smartfon

Oczywiście jak to bywa w przypadku patentów, nie ma pewności, że producent zdecyduje się wdrożyć do produkcji zaprezentowane technologie. Prędzej czy później składane smartfony zdobędą jednak popularność, więc część pomysłów zapewne pojawi się w gotowych urządzeniach.

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...