Arena Infinity: karabin z odrzutem dla gier VR

Technologia VR wkrótce stanie się powszechna, a to oznacza zupełnie nowy wymiar wrażeń dla graczy. Producenci akcesoriów już przygotowują się zaspokojenia potrzeb miłośników gier i jeden z nich zaprezentował właśnie specjalny karabin.

Firma Striker VR pokazała swój najnowszy gadżet o nazwie Arena Infinity, który można by określić mianem karabinu z odrzutem, podnoszącego realizm wirtualnych strzelanek.Akcesorium powstało do współpracy z goglami VR, takimi jak Oculus Rift, PlayStation VR, czy HTC Vive i przeznaczone jest do shooterów. Nie jest to jednak zwykły, plastikowy karabin pełniący funkcję typowego kontrolera. Gadżet posiada bowiem technologię haptyczną symulującą fizyczne wrażenia strzelania. Urządzenie ma wbudowany liniowy akcelerator, który symuluje odrzut. Może w ten sposób symulować pojedynczy strzał, krótką serię lub ogień ciągły. Efekt ten może też symulować railguny, które muszą się naładować przed każdym strzałem, jak również piłę łańcuchową.

Na razie stworzono jedynie prototyp. który nie jest jeszcze doskonały, ale pełna wersja otrzyma wiele sensorów śledzących pozycję broni, które znaczne poprawią jej funkcjonalność. Pierwsze zestawy trafią do deweloperów jeszcze w tym roku.

Źródło: Roadtovr.comYou may also like...