Oppo Ace 2: Snapdragon 865 i cztery aparaty w przystępnej cenie

Firma OPPO zapowiedziała dziś kolejny flagowy model z procesorem Snapdragon 865. Sprzęt nazywa się Oppo Ace 2 i będzie oferowany w cenie około 570 dolarów za podstawową wersję.

Chińczycy od lat pokazują, że potrafią produkować flagowe smartfony w bardzo atrakcyjnych cenach. Kolejnym przykładem tej strategii jest zapowiedziany dziś model Oppo Ace 2, który do sprzedaży trafi w ciągu kilku najbliższych dni.

Zastosowano tu 6,5″ wyświetlacz OLED, którego rozdzielczość wynosi Full HD+. Ekran może pochwalić się 90 Hz częstotliwością odświeżania, a także 180 Hz częstotliwością próbkowania dotyku, zapewniającego płynną reakcję na działania użytkownika. W jego lewym górnym rogu znajduje się natomiast okrągły otwór, w którym znalazła się przednia kamera z sensorem 16 MP.

Oppo Ace 2

Cztery aparaty z 48 MP sensorem

Na tylnym panelu zainstalowano okrągły moduł aparatu, w którym znajdują się cztery sensory, z których główny ma 48 MP. Drugim jest 8 MP aparat szerokokątny o 119 kącie widzenia, a pozostałe dwa dysponują 2 MP matrycami. Pierwszy to aparat przeznaczony do zdjęć portretowych, drugi natomiast służy jako sensor rejestrujący głębię obrazu.

Jak na flagowca przystało, smartfon ma pod maską Snapdragona 865, połączonego z 8 lub 12 GB szybkiej pamięci LPDDR5 RAM. Z kolei aplikacje oraz zdjęcia możemy zapisać w 128 lub 256 GB pamięci flash UFS 3.0.

Oppo Ace 2

Ładowanie baterii w pół godziny

Plusem sprzętu jest z pewnością jego bateria o pojemności 4000 mAh, współpracująca z systemem szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Producent deklaruje, że taka moc pozwoli naładować ją do pełna w czasie zaledwie 35 minut. Opcjonalnie możemy też dokupić 40W bezprzewodową ładowarkę AirVOOC, która uzupełni baterię w 56 minut. Trzeba jednak wydać na nią dodatkowe 35 dolarów i niestety współpracuje tylko z tym smartfonem, więc nie wykorzystamy jej do ładowania innych modeli.

Oppo Ace 2

Oppo Ace 2 posiada też WiFi 6, NFC oraz funkcję odwróconego ładowania o mocy 10 W. Możemy więc wykorzystać jego akumulator do ładowania baterii innych urządzeń. Funkcjonalność zapewnia mu natomiast Android 10 z firmową nakładką ColorOS 7.1.

Smartfon będzie dostępny w kolorze zielonym, srebrnym i purpurowym. Jego cena zaczyna się w przeliczeniu od 565 dolarów za wersję 8/128 GB. Wersja z 8/256 GB kosztuje 625 dolarów, natomiast topowy wariant z 12/256 GB wyceniono na 650 dolarów. Jego sprzedaż rozpocznie się 20 kwietnia.

Źródło

You may also like...