Europejski Samsung Galaxy S23 ze Snapdragonem 8 Gen 2

Geekbench potwierdza, że europejska wersja Samsunga Galaxy S23 będzie miała na wyposażeniu Snapdragona 8 Gen 2. Po raz pierwszy użytkownicy z Europy oraz USA, dostaną w topowym Samsungu ten sam procesor.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia sugerujące, iż kolejnej odsłonie serii Galaxy S, Samsung zrezygnuje z procesora Exynos. Informacje przez dłuższy czas były mocno niejasne, gdyż według wcześniejszych przecieków, kierownictwo koreańskiej marki chciałoby Galaxy S23 z procesorem Exynos 2300.

Częściowo dopięło swego, gdyż według w listopadzie dowiedzieliśmy się, że S23 faktycznie będzie dostępny z tym procesorem, ale tylko w wersji dla Indii. Nie wiadomo było natomiast co z wersją europejską, która jak wiemy od lat dostępna była z firmowym procesorem Samsunga.

Wygląda jednak na to, że nie musimy się obawiać tego, iż dostaniemy smartfon z gorszym chipsetem. Geekbench potwierdził bowiem, że w europejskiej wersji pojawi się Snapdragon 8 Gen 2. W jego bazie danych pojawił się bowiem model o numerze modelowym SM-S918B, przypisanym do nowej serii na Starym Kontynencie. Na przykład model Ultra ma nosić numer SM-S908B.

W bazie Geekbencha figuruje smartfon z 8 GB RAM oraz Androidem 13. Co ciekawe, główny rdzeń procesora Cortex-X3 ma zegar 3,36 GHz. Taktowanie jest nieco większe niż Qualcomm podaje w materiałach promocyjnych procesora Snapdragon 8 Gen 2, gdzie widnieje wartość 3,2 GHz. Trudno jednak powiedzieć, czy wyższa częstotliwość zegara będzie zarezerwowana wyłącznie dla Galaxy S23, czy też jest to prototyp procesora.

Galaxy S23

Jeśli chodzi o osiągnięte wyniki, w przypadku pojedynczego rdzenia było to 1504 punkty, zaś wielu rdzeni – 4580 punktów. Dla porównania A16 Bionic z iPhone’a 14 Pro osiągnął odpowiednio 1882 oraz 5533 punkty. Na papierze jest więc nadal sporo wydajniejszy od najnowszego układu Qualcomma.

Źródło

You may also like...