Face ID w iOS 12 będzie obsługiwać dwie twarze

System iOS 12 przyniesie sporo zmian do funkcjonowania sprzętu Apple. Jedna z nich dotyczyć będzie systemu autoryzacji Face ID, który umożliwi dodanie do systemu drugiej twarzy użytkownika.

Technologia Touch ID obecna w wielu smartfonach Apple ma jedną niezaprzeczalną przewagę nad nowym systemem Face ID. Może bowiem zapisać w pamięci tylko różne palce właściciela, ale też linie papilarne innych użytkowników, co znacznie podnosi funkcjonalność tego rozwiązania.

Nowa technologia ma pod tym względem spore ograniczenia, gdyż obsługuje tylko jedną twarz. Domownicy, którzy chcieliby skorzystać z naszego iPhone’a X (sprawdź aktualne oferty), muszą więc znać PIN, co nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem. Nowa technologia ma jednak pojawić się we wszystkich tegorocznych smartfonach Apple, więc amerykański producent musiał coś zrobić, by wyeliminować tę wadę.

Z najnowszych doniesień wynika, że pomoże w tym system iOS 12, który został kilka dni temu zaprezentowany na konferencji. Początkowo Apple twierdziło, że Face ID ze względów bezpieczeństwa nie zostało zaprojektowane do obsługi większej liczby użytkowników, ale najwyraźniej zmieniło w tej kwestii zdanie. Na konferencji wspomniano, że nowa wersja systemu pozwoli dodać kolejną twarz i wygląda na to, że to prawda. Potwierdził to serwis Apple Insider, który przetestował betę nowego systemu.

Mówi się jednak, że funkcja nie powstała po to, by ze smartfona mogła korzystać druga osoba. Chodzi tu natomiast o dodanie alternatywnego wyglądu właściciela. Mówi się bowiem, że technologia nie działa prawidłowo w przypadku osób noszących silne okulary. Soczewki zakłócają bowiem laserową mapę kropek emitowaną przez kamerę TrueDepth.

Testy wykazały jednak, że nowa opcja działa z zupełnie różną twarzą, a nawet osobą innej płci. Jest to dobra wiadomość, bo może oznaczać, że Face ID pozwoli dodać kolejnego użytkownika, np. członka rodziny.

Face ID

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...