Fortnite – strzelby tracą na skuteczności

Epic Games udostępniło kolejną aktualizację do gry Fortnite. Najnowszy patch nie spodoba się fanom strzelb, gdyż autorzy postanowili znacznie obniżyć ilość zadawanych przez nie obrażeń. Dla równowagi podniesiono obrażenia od pułapek.

W tym tygodniu posiadacze Fortnite (sprawdź aktualne oferty) mieli sporo plików do pobrania. Najpierw twórcy udostępnili aktualizację 4.3, wprowadzającą m.in. nową pułapkę do trybu Battle Royale oraz bohaterów do Ratowania Świata. Wkrótce potem pojawił się kolejny patch, który wprowadza nieco zmian w uzbrojeniu.

Nowa aktualizacja skupia się przede wszystkim na strzelbach, obniżając ilość zadawanych obrażeń z 90/95 do 80/85. Zmniejszono też multiplier dla headshotów z dotychczasowych 2.5 do 2.0. Epic Games twierdzi, że postąpił tak, gdyż strzelby były używane przez graczy nadzwyczaj często i praktycznie dominowały w strategiach używanych przez graczy. Zmniejszono więc siłę ich rażenia, by zachęcić ich do korzystania z innych broni.

Dla równowagi zwiększono nieco ilość obrażeń zadawanych przez pułapki, używane do obrony naszych baz i budynków. To ciekawa i dość znacząca zmiana, bo poprzednio zmniejszono ich obrażenia ze 125 do 75. Obecnie zwiększono je do 150.

Przy okazji podniesiono obszar zniszczeń dla struktur powodowanych przez C4 z 400 do 600. Zmniejszyła się natomiast ilość materiałów dostarczanych przez zaopatrzeniową lamę z 500 do zaledwie 200 na jeden typ surowca i usunięto z niej wybuchową amunicję. Plusem jest zwiększenie pakietów lekkiej amunicji z 12 do 18 sztuk, jednak dostępność wybuchowej amunicji spadła o 50%.

To zapewne nie jedyne zmiany i kolejnych można oczekiwać w nadchodzących tygodniach.

Fortnite

Źródło: VG247.com

You may also like...