Produkcja procesora Kirin 980 rusza w tym kwartale

Prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale ruszy seryjna produkcja nowego procesora Kirin 980, firmy Huawei. Nowy układ będzie powstawać w procesie technologicznym 7 nm.

Chiński koncern Hawei już niebawem wprowadzi na rynek swój najnowszy procesor o nazwie Kirin 980, zaprojektowany do topowych smartfonów. Z najnowszych doniesień wynika, że seryjna produkcja tego układu rozpocznie się jeszcze w tym kwartale, więc wkrótce z taśm zejdą pierwsze egzemplarze.

Na chwilę obecną niewiele wiadomo na temat szczegółów technicznych nowego układu. Mówi się jedynie, że powstawać będzie w procesie technologicznym 7 nm, co zapewni nie tylko wyższą wydajność, ale też zredukuje zużycie energii i wydzielanie ciepła. Otrzyma ponoć również rdzenie Cortex-A75 oraz dużo potężniejszy układ graficzny.

Procesor posiadać ma również NPU przeznaczoną do wsparcia sztucznej inteligencji, która zostanie dodatkowo usprawniona w porównaniu do Kirin 970. Możliwe, że jednym z pierwszych modeli, który otrzyma nowy układ, będzie Huawei Mate 20. Potem zapewne trafi do urządzeń z rodziny P, ale to tylko spekulacje.

Kirin 980

Źródło: Ithome.com

You may also like...