Face ID ograniczy dostępność iPhone X

Dostępność modelu iPhone X może być początkowo bardzo mała. Przyczyną tego, są problemy z produkcją podzespołów do systemu Face ID.

W tym roku Apple może mieć spore problemy z zarobieniem na nowych modelach smartfonów. iPhone 8 ponoć sprzedaje się znacznie słabiej niż poprzednie urządzenia, szczególnie w ważnych dla koncernu Chinach.

Natomiast flagowy iPhone X pojawi się w sklepach z dużym opóźnieniem, a jego premiera będzie mieć miejsce dopiero 3 listopada. Co gorsza, specjaliści spodziewają się poważnych trudności z dostępnością tego sprzętu, wynikających z kłopotów technicznych.

Dotyczą one produkcji komponentów do systemu Face ID. Doniesienia wskazują, że sensor rejestrujący twarz użytkownika składa się z dwóch elementów o nazwie Romeo i Julia. Romeo to moduł, który na twarzy użytkownika wyświetla w podczerwieni mapę kropek rejestrujących jej kształt, odczytywanych następnie przez Julię. Fabryki mają problem z produkcją modułu Romeo i potrzebują znacznie więcej czasu na jego montaż. Tworzy to wąskie gardło, które może poważnie ograniczyć liczbę telefonów, które w momencie premiery trafią do sklepów.

Tymczasem na przesunięcie premiery sprzętu w porównaniu do poprzednich modeli, wpływ miała chęć zachowania sensora Touch ID. Apple liczyło bowiem, że uda się zainstalować w nim czytnik zintegrowany z wyświetlaczem. Tymczasem technologia nie działała tak jak powinna i próby jej zaimplementowania sprawiły, że zamiast we wrześniu, iPhone X pojawi się dopiero w listopadzie. Jeśli pieniądze nie stanowią dla Was problemu i macie ochotę kupić model iPhone X, to zapraszam do tego sklepu.

iPhone X

Źródło: Wsj.com

You may also like...