Porzucony Xbox smartwatch na zdjęciach

W sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące porzucony smartwatch Microsoftu. Zegarek miał być oferowany pod marką Xbox, co mogłoby sugerować, że jest dla graczy.

Microsoft jest jedną z niewielu firm, która nie jest zbyt aktywna na rynku wearables, czyli urządzeń takich jak opaski fitness czy smartwatche. W swej ofercie koncern ma tylko jeden produkt o nazwie Microsoft Band.

Dowiadujemy się jednak, że swego czasu koncern miał nieco inne plany. W 2013 roku pojawiły się doniesienia, że gigant z Redmond planuje stworzyć urządzenie noszone pod marką Xbox. Projekt nigdy nie ujrzał światła dziennego, lecz dzięki uprzejmości strony SuomiMobilli, możemy teraz zobaczyć jak miał wyglądać. Witryna pokazała prawdopodobnie jeden z prototypów tego sprzętu.

Z zewnątrz smartwatch wygląda tak, jak wiele innych produktów tego typu, natomiast w dolnej części widać jakieś dodatkowe elementy, prawdopodobnie sensory. Niestety nie wiadomo nic na temat funkcjonalności, ale skoro to produkt związany z marką Xbox, to zapewne miałby opcje pozwalające sterować konsolą Xbox One oraz zapewniające dostęp do usług społecznościowych.

Nie wiadomo dlaczego Microsoft nie zdecydował się wprowadzić tego sprzętu do sprzedaży. Można się jednak domyślać, że nie wierzył w jego rynkowy sukces.

Smartwatch

Źródło: Suomimobiili.fi

You may also like...