Aplikacja Facebooka potajemnie włącza na iOS kamerę

Użytkownicy odkryli, że Facebook na iOS potajemnie aktywuje tylną kamerę, która pracuje w tle. Portal zapewnia jednak, że jest to tylko błąd w oprogramowaniu,

Jedna z wielu teorii spiskowych krążących w sieci mówi, że Facebook szpieguje użytkowników za pomocą mikrofonu i kamery. Można by to oczywiście uznać za bzdurę, gdyby nie najnowsze odkrycie.

Użytkownicy platformy iOS zauważyli bowiem, że gdy uruchomią aplikację, w ich telefonie włącza się tylna kamera, która pracuje w tle. Sytuacja jest tym dziwniejsza, że ustalono iż dzieje się to tylko w najnowszych wersjach iOS, natomiast w poprzednich wszystko jest w porządku. Użytkownicy naturalnie od razu mocno się zaniepokoili i wyrazili obawy dotyczące ochrony prywatności. Pojawiła się też masa pytań dotyczących tego fenomenu.

Guy Rosen, jeden z wice prezesów portalu przyznał, że faktycznie ma miejsce tak nietypowe działanie aplikacji. Zapewnił, że jest to jedynie bug w oprogramowaniu, którego naprawi najbliższa aktualizacja. Uspokoił też użytkowników zapewniając, że nie znaleziono żadnego dowodu na to, by wykonane zdjęcia lub firmy były uploadowane na jakiś serwer. Użytkownicy nie muszą się więc obawiać naruszenia prywatności.

Facebook

Źródło

You may also like...