Facebook blokuje reklamy kryptowalut

Facebook wdraża nową politykę dotyczącą reklamowania Bitcoinów oraz innych rodzajów kryptowalut. Zakazuje ona całkowicie promowania ich na łamach serwisu, łącznie z reklamami ICO, gdyż portal chce chronić użytkowników przed oszustwami.

W ostatnim czasie Facebook został wręcz zalany reklamami krytpowalut oraz ICO, które pojawiają na stronach oraz postach związanych z tą tematyką. Już same kryptowaluty są niebezpieczne. A do tego dochodzi fakt, że spora część z nich zamieszczana jest przez oszustów, który popularny temat wykorzystują do swych niecnych celów.

Portal postanowił więc bronić swych użytkowników przed takimi reklamami i wprowadził całkowity zakaz ich wyświetlania. Nowe zasady właśnie weszły w życie i zakazują reklamowania produktów oraz usług finansowych, dotyczących przede wszystkim kryptowalut, a także ICO.

Facebook wyjaśnił, że chce, by klienci odkrywali nowe produkty oraz usługi dzięki reklamom bez obawy, że zostaną oszukani przez firmy działające w złej wierze. Portal zaznacza, że taki zakaz nie będzie obowiązywał na stałe.

Firma wyjaśnia, że chce poprawić skuteczność metod wykrywania oszustów przeprowadzanych za pomocą reklam. Jśli uda się tego dokonać, wówczas rozważy zdjęcie zakazu.

Facebook

Źródło: Slashgear.com

You may also like...