Samsung rozpoczął produkcję nowych układów pamięci RAM dla Galaxy Note 10

Samsung rozpoczął właśnie seryjną produkcję układów pamięci 12Gb LPDDR5 RAM. Nowa pamięć znajdzie się na pokładzie flagowego modelu Galaxy Note 10.

Samsung pochwalił się rozpoczęciem produkcji 12 Gb układów pamięci RAM w technologii LPDDR5, przeznaczonych dla smartfonów. Pierwsze układy w tej technologii pojawiły się już w zeszłym roku, lecz wówczas były to kości o pojemności 8 Gigabitów. Teraz koreański koncern rozpoczął wytwarzanie znacznie większych układów o pojemności 12 Gb.

Nowe układy charakteryzują się znacznie wyższym transferem danych w porównaniu do poprzedniej generacji. W teorii transfer danych może odbywać się z prędkością nawet 5500 MB/s. Dla porównania, poprzednia generacja LPDDR4X mogła pochwalić się transferem na poziomie zaledwie 4266 MB/s. Taka prędkość znacznie przyspieszy działanie całego sprzętu, usprawniając komunikację z procesorem. Przyda się więc szczególnie w przypadku wielozadaniowości, czyli korzystania z wielu aplikacji równocześnie, co w przypadku biznesowej serii Note jest bardzo powszechne. Mocny procesor i duży ekran zachęcają wręcz do pracy z kilkoma aplikacjami. A szybka pamięć sprawi, że nie pojawią się żadne problemy z płynnością ich działania.

Samsung zapewnia, że nowe układy będą montowane w nadchodzącym Galaxy Note 10, choć prawdopodobnie dostanie je wersja Plus.

LPDDR5 RAM

Źródło: Samsung.com

You may also like...