Inteligentne gniazdko z funkcją ochrony przed dziećmi

Firma Leviton wprowadza do sprzedaży swe najnowsze inteligentne gniazdko. Produkt posiada nie tylko zdalne sterowanie, ale też funkcję ochrony przed dziećmi.

Czy zdarzyła się Wam kiedyś sytuacja, że po wyjściu z domu nie mogliście sobie przypomnieć, czy wyłączyliście żelazko lub lampę? Dzięki nowoczesnej technologii wcale nie musimy się wracać, by to sprawdzić. Wystarczy kupić inteligentne gniazdko, którym można sterować nawet z drugiego końca świata.

Taki sprzęt oferuje nam m.in., firma Levition, która zaprezentowała właśnie najnowszy model należący do linii Decora. Produkt o nazwie Decora Smart Wi-Fi Tamper-Resistant Outlet, ma na wyposażeniu wiele ciekawych funkcji. Zastosowane tu rozwiązania docenią nie tylko osoby roztargnione, ale również posiadające małe dzieci.

Inteligentne gniazdko sterowane aplikacją

Produkt wyposażono w dwa gniazdka, umożliwiające podłączenie różnych urządzeń, np., lampki lub telewizora. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi sprzęt łączy się z domową siecią, umożliwiając zdalne kontrolowanie obu gniazdek. Służy do tego firmowa aplikacja, ale nie jest to bynajmniej jedyna opcja sterowania. Gniazdko współpracuje również z głosowymi asystentami Alexą oraz Google Assistant, więc możliwe jest wydawanie mu komend głosem. A jeśli jesteśmy tradycjonalistami, to przycisk umieszczony na przednim panelu pozwala nam włączać je lub wyłączać.

Aplikacja pozwala też ustawić grafik działania, więc gniazdko może włączać się o wschodzie słońca i wyłączać po jego zachodzie. Jest też funkcja automatycznego wyłączenia, odcinająca energię do podłączonego sprzętu po wybranym czasie, będąca idealnym rozwiązaniem dla wentylatorów lub grzejników. Dostępna jest również funkcja scen, umożliwiająca jedną komendą włączenie kilku urządzeń.

inteligentne gniazdko

W przednim panelu gniazdko posiada dodatkowo LED’y, które mają dwojaką funkcję. Mogą zwyczajnie podświetlać je, ułatwiając dostęp gdy znajduje się np., pod biurkiem. Ale mogą też włączać się, gdy coś do niego podłączymy, pokazując aktualne obciążenie.

Przesłona chroni dzieci przed porażeniem

Ostatnią z funkcji z pewnością docenią rodzice małych dzieci. Jak wiemy, maluchy są bardzo ciekawe i uwielbiają wpychać różne przedmioty do gniazdek, więc musimy je zabezpieczać. W przypadku produktu Leviton nie jest to konieczne. Inteligentne gniazdko posiada bowiem wbudowaną przesłonę, która usuwa się z drogi wyłącznie gdy wetkniemy standardową wtyczkę. Zabezpiecza więc przed włożeniem do niego przedmiotów i chroni dziecko przed porażeniem prądem.

inteligentne gniazdko

Gniazdko można już zamawiać na stronie producenta. Jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a kosztuje 50 dolarów za sztukę.

Źródło

You may also like...