iPhone SE 2: popularny budżetowiec powrócił w nowej odsłonie

Nie musimy już zastanawiać się kiedy pojawi się iPhone SE 2. Apple właśnie zaprezentowało najnowszy model, a jego sprzedaż rusza już od najbliższego piątku.

W marcu 2016 roku Apple wprowadziło na rynek budżetowy smartfon o nazwie iPhone SE. Sprzęt bazujący na modelu iPhone 6s, oferował całkiem niezłe wyposażenie. Producent wyposażył go bowiem w 4-calowy ekran, procesor Apple A9 wraz z 2 GB RAM, a także 12 MP aparat nagrywający wideo w jakości 4K/30 fps.

Dzięki przystępnej cenie, produkt szybko zdobył popularność, stając się jednym z chętniej kupowanych urządzeń tego producenta. Wydawałoby się więc, że Apple zechce pójść za ciosem i w kolejnym roku wypuścić jego następcę. Tymczasem firma zaskoczyła wszystkich, odkładając ten pomysł na półkę na długi czas.

W zeszłym roku pojawiły się jakieś konkretniejsze informacje dotyczące nowego modelu, ale dopiero teraz udało się koncernowi wprowadzić go do sprzedaży. Firma z Cupertino dziś oficjalnie zaprezentowała najnowszego budżetowca, który może zainteresować fanów marki dysponujących mniejszym budżetem.

iPhone SE 2 wyglądem nawiązuje do ósemki

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, iPhone SE 2 wyglądem nawiązuje do kilkuletniego modelu iPhone 8. Posiada 4,7″ wyświetlacz Retina HD o rozdzielczości 750 x 1334 pikseli, który otaczają bardzo wąskie ramki. Pod ekranem znajduje się natomiast doskonale znany czytnik Touch ID, z którego koncern zrezygnował parę lat temu.

Wygląd to jednak nie wszystko, gdyż liczy się wyposażenie. Od premiery poprzedniego modelu minęły cztery lata, więc wielu zastanawia się jakie zmiany w nim zaszły. Największa rzecz jasna dotyczy procesora, którym jest A13 Bionic. Jest to ten sam układ montowany w dużo droższym iPhonie 11, więc o wydajność nowego modelu użytkownicy na pewno nie będą musieli się martwić. Procesor zagwarantuje płynną wielozadaniowość oraz poradzi sobie z obsługą nowych gier. Natomiast od 64 do 256 GB pamięci użytkowej, w zupełności wystarczy na aplikacje, zdjęcia oraz nagrane filmy. Układ połączono z 3 GB pamięci RAM.

Obudowę sprzętu wykonano z aluminium i szkła, co pozwoliło zastosować bezprzewodowy system ładowania. Dzięki tym materiałom, smartfon nie wygląda już tak plastikowo jak poprzednik i prezentuje się dużo bardziej elegancko.

Jeden aparat o sporych możliwościach

Nawiązaniem do oryginału jest są też pojedyncze aparaty z tyłu i z przodu. Tylny aparat ma 12 MP i szerokokątną soczewkę, jednak dzięki procesorowi A13 jego możliwości są znacznie większe niż oryginału. Zastosowano tu bowiem system Smart HDR, gwarantujący większą szczegółowość wykonywanych zdjęć. Jest też tryb portretowy do fotografowania osób (przedni aparat również go ma), a także nagrywanie w 4K/60 fps slow motion i time lapse. Dodatkowo sprzęt oferuje nam kinowy system stabilizacji obrazu dla obu aparatów.

Jego bateria ma natomiast pojemność 1821 mAh i jest to ten sam rozmiar co w iPhone 8.

iPhone SE 2 trafi do sprzedaży w USA już 17 kwietnia, a więc w najbliższy piątek. Podstawowa wersja z 64 GB pamięci będzie kosztowała 399 dolarów. Za wersje ze 128 oraz 256 GB zapłacimy odpowiednio 449 i 549 dolarów.

Ceny na polskim rynku również są już znane:

  • 64 GB – 2199 zł
  • 128 GB – 2449 zł
  • 256 GB – 2949 zł
iPhone SE 2

Źródło

You may also like...