Podstawowy Samsung Galaxy S24 Ultra nie dostanie więcej RAM’u

Jeśli liczyliście na to, że Samsung zwiększy ilość RAM’u w podstawowym wariancie Galaxy S24 Ultra, to się rozczarujecie. Smartfon nadal będzie miał go tylko 8 GB.

Wielu producentów smartfonów nawet w podstawowych wariantach własnych flagowców, montuje więcej RAM’u. Samsung nie zamierza ich jednak naśladować i w najtańszej wersji topowego modelu Galaxy S24 Ultra, wciąż dostępne będzie tylko 8 GB RAM. Nie potwierdziły się więc wcześniejsze doniesienia sugerujące, iż ten model może być oferowany z minimum 12 GB RAM.

Najtańszy Galaxy S24 Ultra tylko z 8 GB RAM

Premiera serii Galaxy S24 wciąż jest dość odległa, jednak kolejne przecieki pozwalają nam coraz lepiej poznawać jej specyfikację techniczną. Nie wszystkie informacje zostaną jednak dobrze przyjęte przez fanów marki, gdyż niektórzy mogą być rozczarowani wyposażeniem. Szczególnie jeśli liczyli na to, że Galaxy S24 Ultra będzie miał w podstawie 12 GB RAM.

Galaxy S24 Ultra
Źródło: Samsung

Według GeekBench, najtańsza wersja tego modelu ma dysponować jedynie 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci flash. Oczywiście tak jak w obecnym modelu, będzie wersja z 12 GB. Tyle że trzeba będzie zapłacić za nie więcej. Trochę szkoda, bo producent mógł zamontować większą pamięć.

Więcej będzie natomiast pamięci użytkowej, gdyż z wcześniejszych przecieków wiemy, że pojawi się wersja wyposażona w aż 2 TB. Jej nabywcy nie będą więc musieli martwić się wolną przestrzenią na aplikacje, a ponadto w telefonie można będzie przechować więcej zdjęć i filmów.

GeekBench przetestował również Snapdragona 8 Gen 3, który napędzać ma ten smartfon. W teście pojedynczego rdzenia uzyskał wynik 2234 punkty, zaś w przypadku operacji wykorzystujących wiele rdzeni, było to 6870 punktów. Dowiedzieliśmy się również, że smartfon testowano z Androidem 14, więc po wyjęciu go z pudełka, taki znajdziemy na nim system.

Galaxy S24 Ultra
Źródło: GeekBench

Jeśli chodzi o sam procesor, to wiemy już, że europejskie wersje Galaxy S24 oraz S24 Plus otrzymają układ Exynos 2400. Wspomniany Snapdragon zarezerwowano tylko dla topowej wersji nowego sprzętu koreańskiej marki.

You may also like...