Na kryptowalutę Facebooka poczekamy do przyszłego roku

Facebook potwierdził, że jego kryptowaluta o nazwie GlobalCoin, pojawi się dopiero w przyszłym roku. Wkrótce natomiast poznamy więcej szczegółów na jej temat.

Od kilku miesięcy temu już na pewno, że Facebook pracuje nad własnym rywalem dla Bitcoina, Monero oraz innych rodzajów cyfrowego pieniądza. Kryptowaluta portalu nazywa się GlobalCoin, ale jeszcze przez dłuższy czas nie będziemy mogli z niej korzystać. Amerykański koncern planuje bowiem wprowadzić ją do powszechnego użytku dopiero w przyszłym roku.

Premiera jest dość odległa, gdyż najpierw portal musi pokonać szereg technicznych oraz prawnych przeszkód i uzyskać akceptację regulatorów rynku. Ponoć Facebook prowadzi już w tej sprawie rozmowy z różnymi podmiotami, takimi jak Ministerstwo Skarbu oraz Western Union.

GlobalCoin stanowi na razie bardzo wielką niewiadomą, gdyż tak naprawdę poza nazwą produktu, wiemy o nim bardzo niewiele. Wiadomo tylko tyle, że w momencie premiery będzie dostępna w niemal tuzinie państw, oferując bezpieczne i tanie płatności bez konieczności posiadania konta bankowego. Facebook obiecał jednak, że jeszcze tego lata ujawni więcej szczegółów.

GlobalCoin

Źródło: Bbc.co.uk

You may also like...