Facebook Marketplace otrzyma własną SI

Facebook planuje usprawnić działanie usługi Marketplace, ułatwiając użytkownikom sprzedaż przedmiotów. Jej obsługą zajmie się więc sztuczna inteligencja.

Facebook to nie tylko miejsce kontaktu ze znajomymi i rodziną. To również wiele innych serwisów i usług, a jednym z nich jest Marketplace. Pod tą nazwą kryje się bazar służący do sprzedaży niepotrzebnych nam już przedmiotów, które jednakże mogą przydać się innym. Wystawianie przedmiotów oraz przeglądanie ofert nie jest zbyt skomplikowane, lecz portal zamierza dodatkowo uprościć cały ten proces. Obsługą bazaru zajmie się więc sztuczna inteligencja.

Nowa technologia zaoferuje kilka przydatnych funkcji, takich jak automatyczne przypisanie wystawionego przedmiotu do odpowiedniej kategorii. SI może też zasugerować odpowiednie widełki cenowe bazujące na cenach podobnego produktu, by oferowany towar zbyt długo nie czekał na nabywcę. Jeśli na przykład wystawimy na sprzedaż krzesło do komputera, wówczas SI, bazując na zdjęciu oraz opisie automatycznie przypisze je do kategorii mebli. Zasugeruje też wystawienie go w przykładowej cenie od 50 do 75 dolarów, gdyż w podobnych kwota oferowane są one u innych użytkowników.

Marketplace zostanie ponadto wyposażony w funkcję rozpoznawania obiektów. Jeśli spodoba się nam jakiś przedmiot, wówczas wystarczy tylko skierować na niego kamerę smartfona. Sztuczna inteligencja samodzielnie go rozpozna, a następnie przeszuka bazar, sprawdzając czy można go kupić.

\Wspomniana technologia zostanie również wykorzystana do usuwania niewłaściwych treści. Jeśli wykryje przedmiot naruszający politykę portalu, wówczas automatycznie go usunie.

Marketplace

Źródło: Newsroom.fb.com

You may also like...