Przeprojektowany Facebook Messenger trafił w ręce użytkowników

Zgodnie z obietnicą, użytkownicy smartfonów z Androidem oraz iOS dostali nową wersję aplikacji Facebook Messenger. Popularny komunikator otrzymał całkiem sporo zmian.

Podczas konferencji F8 zorganizowanej w maju zeszłego roku, Facebook zapowiedział wprowadzenie poważnych zmian w swym firmowym komunikatorze Facebook Messenger. Plan zakładał nie tylko zmianę wyglądu aplikacji, ale też wprowadzenie modyfikacji, które znacznie uproszczą jej obsługę.

Udostępnianie nowej wersji narzędzia w ograniczonym zakresie rozpoczęto już w październiku zeszłego roku. Wówczas mogli z niego korzystać tylko wybrani użytkownicy. Teraz jednak dystrybucja ruszyła pełną parą i nowa wersja aplikacji jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem oraz iOS.

Po pierwszym uruchomieniu w oczy rzuca się znacznie mniejsza liczba zakładek umieszczonych na dole. Poprzednio było ich aż dziewięć, co nieco komplikowało obsługę komunikatora, ale teraz twórcy zredukowali ich liczbę do zaledwie trzech. Są to: chaty, ludzie oraz odkrycia. Pierwsza zakładka daje nam dostęp do wszystkich przeprowadzonych rozmów, zarówno indywidualnych jak i grupowych. W ten sposób znacznie łatwiej jest przeglądać poprzednie konwersacje. Zakładka “Ludzie”, oferuje dostęp do list przyjaciół, zaś ostatnia jest miejscem dla stron biznesowych oraz gier.

Z innych zmian wymienić można odświeżony interfejs użytkownika, który jest znacznie bardziej prostszy, a przez to czytelniejszy. Oczywiście wszystkie funkcje z poprzednich wersji nadal są do naszej dyspozycji. Dodano też nową funkcję personalizacji, umożliwiającą dostosowanie wyglądu do indywidualnych preferencji.

Niestety na dark mode, czyli ciemny motyw, użytkownicy Facebook Messenger muszą jeszcze trochę poczekać. W tej aktualizacji bowiem go zabrakło. Pojawi się więc w nieco późniejszym terminie.

Facebook Messenger

Źródło: Theverge.com

You may also like...