Facebook Messenger wreszcie umożliwia usunięcie wysłanej wiadomość

Zgodnie z daną jakiś czas temu obietnicą, Facebook Messenger otrzymał funkcję unsend. Dzięki niej użytkownik może cofnąć wysłaną już wiadomość.

Czasem zdarza nam się działać zbyt pochopnie, co w dobie internetowych komunikatorów bywa mocno kłopotliwe. Szczególnie gdy pomylimy adresatów i wyślemy wiadomość do zupełnie innej osoby niż chcielibyśmy. Na szczęście technologia potrafi nas uchronić przed poważną wpadką, umożliwiając cofnięcie takiej wiadomości.

Taka opcję otrzymał właśnie popularny komunikator Facebook Messenger. Pierwsze wzmianki na jej temat pojawiły się kilka miesięcy temu. Odkryto wówczas, że wiadomości wysłane przez Marka Zuckerberga, w tajemniczy sposób znikają z zapisów rozmów użytkowników. Okazało się wówczas, że jako jeden z niewielu posiada opcję cofnięcia wysłanej wiadomości. Po tym jak istnienie funkcji wyszło na jaw, firma potwierdziła za kilka miesięcy dostaną ją wszyscy użytkownicy.

Obietnica właśnie została spełniona i użytkownicy Facebook Messenger mogą już korzystać z opcji usend. Funkcja umożliwia usunięcie z aplikacji wysłanej wiadomości, bez względu na to, czy wysłaliśmy ją do jednej osoby czy też do grupy. Wystarczy tylko kliknąć na wiadomość którą chcemy usunąć, a następnie wybrać odpowiednią opcję. U wszystkich osób, które ją odebrały, wiadomość będzie zastąpiona tekstem informującym o jej usunięciu.

Oczywiście istnieją pewne ograniczenia korzystania z nowej funkcji. Użytkownicy mają bowiem 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości. Po tym czasie nie będzie to już możliwe. Nowa funkcja jest już dostępna w najnowszej wersji aplikacji na Androida oraz iOS. Musimy więc tylko zaktualizować posiadaną aplikacje, aby móc z niej korzystać.

Facebook Messenger

Źródło: Messengernews.fb.com

You may also like...