TSMC jednym z dostawców ekranów dla Apple Glasses

Tajwańska firma TSMC została jednym z dostawców podzespołów do inteligentnych okularów Apple Glasses. Dostarczy używane w nich ekrany micro OLED.

Od kilku lat pojawiają się plotki sugerujące iż Apple pracuje nad inteligentnymi okularami o roboczej nazwie Apple Glasses. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji potwierdzających istnienie tego produktu, a także dotyczących jego szczegółów technicznych.

Według najnowszych doniesień, jednym z dostawców podzespołów do nowego sprzętu będzie TSMC. Firma z Cuperino współpracuje z tajwańską firmą na wielu polach, a jednym z nich są procesory dla iPhone’ów, których jest wyłącznym dostawcą. Teraz tajwański koncern zapewni również dostawy wyświetlaczy micro OLED dla najnowszych okularów.

Apple preferuje technologię micro OLED, gdyż ekrany są mniejsze, cieńsze i zużywają mniej energii od innych ekranów. Dzięki tym cechom znacznie lepiej nadają się do urządzeń AR. Według raportów panele, które TSMC dostarczy, będą miały przekątną poniżej 1-cala.

Według nieoficjalnych doniesień, Apple Glasses miałoby pojawić się na rynku najwcześniej 2023 roku. Ponoć obie firmy pracują już nad fazą próbną produkcji ekranów mikro OLED, ale od rozpoczęcia seryjnej produkcji dzieli nas jeszcze co najmniej kilka lat. Najpierw amerykański koncern skupia się na rozwoju gogli VR, które mogą pojawić się w przyszłym roku. Dopiero w dalszej kolejności zajmie się okularami.

Apple Glasses

Źródło

You may also like...