Facebook Messenger wreszcie wspiera Face ID

Zgodnie z zapowiedzią, komunikator Facebook Messenger wreszcie otrzymał obsługę technologii Face ID. Pozwoli to skutecznie chronić prywatność rozmów.

Komunikatory zainstalowane na naszych smartfonach z reguły nie mają dodatkowej warstwy ochronnej. Jeśli więc ktoś pokona zabezpieczenia telefonu, wówczas może swobodnie przeglądać historię prowadzonych rozmów. Na szczęście takie sytuacje należą już do przeszłości, gdyż wielu producentów komunikatorów wzbogaciło swe narzędzia o dodatkowe zabezpieczenia.

Taką dodatkową ochronę prywatności otrzymał również Facebook Messenger na iOS. W zeszłym miesiącu Facebook rozpoczął testy funkcji zabezpieczenia komunikatora za pomocą technologii Face ID. W ten sposób tylko osoba uprawniona będzie miała dostęp do aplikacji oraz zapisu konwersacji.

Prace nad funkcją już się zakończyły i właśnie udostępniono ją użytkownikom. Znalazł się w najnowszej wersji aplikacji, gdzie pojawiła się możliwość dodania skanu naszej twarzy. Wspomniana funkcja nosi nazwę App Lock i znajduje się w ustawieniach aplikacji. Oczywiście zabezpieczenie nie będzie ograniczało się wyłącznie do rozpoznawania twarzy, gdyż w ten sposób byłaby dostępna tylko dla posiadaczy najnowszych iPhone’ów. Użytkownicy starszych modeli będą mogli zabezpieczyć aplikację za pomocą Touch ID, czyli odcisku palca.

To platforma iOS, a co w takim razie z Androidem? Użytkownicy najpopularniejszej na świecie mobilnej platformy nie muszą się martwić, gdyż oni również dostaną zabezpieczenie biometryczne, ale dopiero za kilka miesięcy.

Dodam, że nie jest to pierwszy komunikator Facebooka posiadający taką technologię. W zeszłym roku otrzymał ją bowiem WhatsApp.

Facebook Messenger

Źródło

You may also like...