Jelly 2 najmniejszym na świcie smartfonem 4G

Firma Unihertz wprowadza do sprzedaży kolejny smartfon z Androidem. Model nazywa się Jelly 2.0 i jest najmniejszym na świecie telefonem 4G.

Nie da się ukryć, że smartfony w ostatnich latach mocno urosły i obecnie sprzedawane modele czasem trudno zmieścić w kieszeni lub torebce. Oczywiście większe ekrany to wygoda użytkowania, szczególnie w przypadku grania lub oglądania filmów, ale nie każdy potrzebuje tak dużego wyświetlacza.

Firma Unihertz ze najnowszym modelem Jelly 2.0, doskonale wpisuje się więc w potrzeby konsumentów potrzebujących mniejszego sprzętu. Jest to kompaktowy, choć w pełni funkcjonalny smartfon z Androidem, który oferuje wszystko co najważniejsze w tego rodzaju sprzęcie.

W porównaniu do poprzednika, smartfon nieco urósł (95 x 49,4 x 16,5 mm), a jego wyświetlacz ma obecnie 3″ (poprzednik miał 2,45″) i rozdzielczość 480 x 854 pikseli. Pod maską siedzi natomiast MediaTek Helio P60 współpracujący z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci UFS 2.1.

Jelly 2

Do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów służy 16 MP tylny aparat oraz 8 MP kamera do selfie. Jego bateria ma z kolei pojemność 2000 mAh, zaś czytnik odcisków palców zlokalizowany na tylnym panelu, chroni przed niepowołanym dostępem. Co ciekawe smartfon posiada nawet Androida 10, co w sprzęcie z tej kategorii cenowej nie jest takie oczywiste.

Jelly 2

Jelly 2 pojawił się na Kickstarterze w tym tygodniu i już zebrał 50 tys. dolarów potrzebnych do rozpoczęcia produkcji. Jego rynkowa premiera odbędzie się już w grudniu. A jeśli chcielibyście sobie sprawić taki gadżet, to musicie przygotować 159 dolarów, czyli około 605 zł.

Źródło

You may also like...