Firma tworzy działający Tricorder ze Star Treka

The Wand Company chce stworzyć działający Tricorder znany ze świata Star Treka. Firma sugeruje, że urządzenie będzie w pełni funkcjonalne i otrzyma realistyczny wygląd.

Fani uniwersum Star Trek doskonale znają Tricorder używany przez członków Gwiezdnej Floty. To urządzenie o wielorakim zastosowaniu, które ma bardzo szeroką funkcjonalność. Przede wszystkim pomaga skanować nieznane obszary, a także szczegółowo egzaminować żywe stworzenia oraz dostarczać technicznej analizy. Wykorzystują go również lekarze do diagnozowania chorób oraz zbierania informacji o organizmie pacjenta.

Dotychczas urządzenie było wyłącznie filmową fikcją, istniejąc tylko na dużym ekranie, ale być może wkrótce stanie się rzeczywistością. Zadania przeniesienia go do realnego świata podjęła się firma The Wand Company, która pracuje nad w pełni funkcjonalną repliką. Jej projekt bazuje na modelu ze Star Trek: Seria oryginalna, a stylistykę sprzętu opracowano na bazie skanów 3D.

Tricorder

Produkt będzie posiadał wbudowany kolorowy wyświetlacz LCD i umożliwi nagrywanie dźwięku, zaś sensory pozwolą na gromadzenie danych. To na razie wszystkie informacje techniczne jakie posiadamy na temat nowego projektu. Wiemy jedynie tyle, że sprzęt będzie kosztował 250 dolarów i w sprzedaży pojawi się latem przyszłego roku.

Tricorder

Dodam, że dla The Wand Company nie jest to pierwsza przygoda z uniwersum Star Trek. Firma ma już na swym koncie komunikator Bluetooth bazujący na serialu oraz replikę Fazera.

Źródło

You may also like...