Facebook Messenger z szyfrowaniem rozmów

Messenger wkrótce mocno zyska na popularności. Facebook wprowadził w nim właśnie szyfrowanie rozmów. W dobie powszechnej inwigilacji ze strony rządowych służb, jest to bardzo przydatna funkcja.

Facebook Messenger dołączył właśnie do grona komunikatorów mobilnych, wyposażonych w zaawansowany system szyfrowania rozmów, dający pewność całkowitej anonimowości prowadzonych rozmów.W czasach gdy rządowe służby inwigilują nas na każdym kroku, szczególnym zainteresowaniem cieszą się narzędzia pozwalające zachować prywatność konwersacji. Jednym z nich stał się właśnie Messenger, komunikator należący do Facebooka. Aplikacja została właśnie wyposażona w system szyfrowania rozmów end-to-end.

Oznacza to, że szyfrowanie komunikacji odbywa się po obu stronach, a więc Facebook nawet gdyby chciał, nie ma do niej dostępu, a tym samym nie może jej udostępnić na żądanie organów ścigania. Komunikacja jest więc całkowicie bezpieczna, także przed hakerami, gdyż zaszyfrowane wiadomości są przesyłane bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

Funkcja nie jest jednak włączona standardowo, więc aby móc z niej korzystać, należy ją wcześniej aktywować. Jest to bardzo prosta czynność i w każdej chwili możemy wybrać, czy chcemy rozmawiać na regularnym chacie, czy też przeprowadzić tajną rozmowę. W trybie tajnym nie da się przesyłać GIF’ów, aczkolwiek ze zdjęciami oraz naklejkami nie ma już tego problemu.

Co ważne, można też określić czas usunięcia rozmowy w okresie od 5 sekund do 24 godzin po jej zakończeniu, więc w ten sposób znikną wszystkie po niej ślady.

Źródło: Wired.comYou may also like...