Autoryzacja płatności przy pomocy selfie

Firma Mastercard wprowadza na europejski rynek nową metodę zabezpieczania mobilnych transakcji. Klient zamiast odcisku palca, może sobie zrobić selfie, które pełni funkcję autoryzacji użytkownika.

Dotychczas mobilne transakcje przeprowadzane za pomocą smartfonów, zabezpieczane były kodem, a ostatnio także odciskiem palca. Nie są to jednak metody szczególnie bezpieczne, więc firma Mastercard przygotowała technologię zapewniającą ponoć większe bezpieczeństwo transakcji, a jest nią selfie.Nowa technologia wchodzi właśnie na europejski rynek i można z niej korzystać m.in. w Austrii, Belgii, Czechach, Szwecji czy Norwegii, aczkolwiek nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

Zamiast wpisywać długie hasło, technologia umożliwia identyfikację użytkownika przy pomocy odcisku palca lub selfie. Wystarczy tylko do pobrać specjalną aplikację, a następnie wykonać sobie fotkę, która pozwoli usłudze płatności stworzyć cyfrową mapę naszej twarzy. Jest ona następnie zapisywana na serwerach firmy Mastercard i używana za każdym razem gdy dokonujemy zakupów.

Nie musimy się jednak obawiać, że za każdym razem gdy będziemy kupować mleko i chleb w osiedlowej Biedronce, trzeba będzie strzelić sobie fotkę przy kasie, bo wyglądałoby to rzeczywiście głupio. System stworzono na szczęście tylko do zakupów internetowych, a jego przeznaczeniem jest skrócenie czasu sprawdzania użytkownika.

Źródło: Engadget.comYou may also like...