Facebook Pay ujednolici wszystkie płatności na portalu

Facebook uruchomił w USA zupełnie nowy, ujednolicony system płatności. Serwis o nazwie Facebook Pay umożliwi płacenie we wszystkich aplikacjach portalu.

Aktualnie gdy chcemy dokonać płatności za pośrednictwem Facebooka, Messengera, WhatsApp czy Instagrama, musimy korzystać z oddzielnych systemów. Amerykański portal zamierza jednak ujednolicić system płatności i udostępnił właśnie nowe narzędzie o nazwie Facebook Pay.

Jest to narzędzie umożliwiające dokonywanie płatności we wszystkich aplikacjach portalu. Dzięki temu będziemy mieli większą kontrolę nad wydatkami, w czym z pewnością bardzo pomoże historia płatności. Znajdą się w niej wszystkie opłaty, donacje oraz inne wydatki, których dokonaliśmy w ostatnim czasie. Bez względu na to, gdzie wydawaliśmy pieniądze. Dodatkowo pojawi się pomoc techniczna działająca w czasie rzeczywistym, która na bieżąco będzie rozwiązywała wszelkie problemy użytkowników. Na razie jednak przewidziana jest tylko na rynek amerykański, a w pozostałych krajach pojawi się z biegiem czasu.

Facebook Pay

Dodać należy, że Facebook Pay nie włączy się automatycznie na każdej z platform i jest to rozwiązanie opcjonalne. Od użytkownika zależy więc, czy będzie chciał nadal korzystał z obecnie używanej metody płatności, czy też przejdzie na nową.

Nowa usługa początkowo pojawiła się na Facebooku i Messengerze. Będzie można za pomocą tego systemu wspierać fundacje, dokonywać zakupów w grach, kupować bilety na koncerty, przesyłać pieniądze do znajomych itp. Ponadto oprócz kart kredytowych, usługa będzie też wspierała PayPala.

Facebook Pay

Portal zapewni też serwisowi odpowiedni poziom zabezpieczeń. Dane użytkownika oraz jego karty chronić będzie szyfrowanie. Prócz tego serwis nadzorować będzie specjalny monitoring wykrywający oszustwa, który powiadomi o nietypowej aktywności na końce. Z kolei same płatności będzie zabezpieczał PIN lub system biometryczny.

Źródło

You may also like...