iPhone SE na 2023 rok dostanie 6,1″ ekran i modem 5G

Analitycy twierdzą, że kolejna generacja modelu iPhone SE doczeka się kilku zmian. Będą to m.in., 6,1″ wyświetlacz, a także modem 5G. Nowy smartfon zadebiutuje w 2023 roku.

Apple bardzo długo kazało swym fanom czekać na kolejną generację modelu iPhone SE, co było dość zaskakujące gdyż sprzęt cieszył się spory zainteresowaniem. Następca pojawił się w sprzedaży w kwietniu zeszłego roku, całkowicie wyprzedając się w dniu rynkowej premiery. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż smartfon wyposażony w procesor A13 taki sam jak w iPhonie 11 Pro, kosztuje zaledwie 399 dolarów.

Kolejny model z tej serii pojawi się znacznie szybciej, a poza tym możemy oczekiwać w niej sporych zmian. Według jednego z analityków iPhone SE, który zadebiutuje 2022 roku będzie miał nadal ten sam 4,7″ wyświetlacz. Ale już wersja na 2023 rok dostanie znacznie większy, bo aż 6,1″ ekran.

Co więcej, producent zrezygnuje w nim z tradycyjnego notcha, zastępując go okrągłym otworem w którym umieści przednią kamerę. Nadal nie będzie to jednak panel OLED, lecz standardowy LCD. Oprócz tego budżetowy iPhone zaoferuje modem 5G z Sub-6 GHz, co znacznie podniesie komfort korzystania z sieciowych usług.

Oczywiście musimy mieć świadomość tego, że są to jedynie prognozy analityka, nie zaś oficjalne informacje udostępnione przez producenta. Nie mamy więc 100-procentowej pewności, że będzie tak jak mówi.

iPhone SE

Źródło

You may also like...