Facebook pracuje nad własnym smartwatchem

Według najnowszych doniesień Facebook znowu podejmie próbę zaistnienia na rynku elektroniki użytkowej. Portal pracuje ponoć nad własnym smartwatchem.

Facebook mimo posiadania najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, od lat podejmuje próby zaistnienia na rynku elektroniki użytkowej. Parę lat temu wspólnie z HTC stworzono smartfona, który jednak nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Portal swego czasu kupił również firmę odpowiedzialną za popularne gogle Oculus VR.

To jednak Markowi Zuckerbergowi nie wystarcza, dlatego podejmuje kolejną próbę. Tym razem amerykańska firma pracuje nad smartwatchem. Urządzenie miałoby zostać powiązane z firmowymi usługami i wyposażone w łączność komórkową, dzięki czemu znikłaby konieczność parowania go ze smartfonem.

Wbudowana karta SIM umożliwiałaby wysyłanie oraz odbieranie wiadomości poprzez aplikacje Messenger oraz WhatsApp. Należy również spodziewać się funkcji związanych ze zdrowiem, znanych z typowych smartwatchy dostępnych na rynku. Ciekawostką jest natomiast system operacyjny, w postaci zmodyfikowanej wersji platformy Android. Najwyraźniej portal nie planuje wykorzystać w tym sprzęcie własnej platformy czy też Wear OS zaprojektowanego z myślą o urządzeniach noszonych.

Informacja o nowym smartwatchu jest z pewnością interesująca, lecz kluczowym pytaniem jest czy klienci byliby nim zainteresowani. Pojawiają się bowiem ogromne obawy dotyczące poszanowania przez portal prywatności użytkowników. Takie urządzenie zapewniłoby mu dostęp do wielu ważnych danych, np., związanych ze zdrowiem, a nie ma pewności do kogo mogłyby potem trafić.

Facebook

Źródło

You may also like...