Facebook stawia na energię z odnawialnych źródeł

Facebook chce dołączyć do grona firm, wykorzystujących w swej działalności wyłącznie zieloną energię. Portal zamierza zrealizować ten plan do 2020 roku.

Wiele technologicznych koncernów wykazuje dużą dbałość o środowisko naturalne oraz przyszłość naszej planety. Do swej działalności wykorzystuje więc w dużej mierze prąd pochodzący z odnawialnych źródeł, dążąc do tego, by w przyszłości korzystać wyłącznie z takiej energii.

Facebook również zamierza dołączyć do grona takich firm i wkrótce zamierza opierać swą działalność tylko na zielonej energii. Firma poinformowała, że do 2020 roku zamierza w 100 procentach korzystać z prądu wytwarzanego przez wiatraki oraz panele słoneczne. Ponadto, do tego czasu zamierza także aż o 75 procent zredukować emisję gazów cieplarnianych.

Oczywiście największy na świecie portal społecznościowy nie zamierza samodzielnie produkować energii. Firma potwierdza, że jest obecnie na najlepszej drodze do stania się największą firmą kupującą energię odnawialną. Swój plan zaczęła realizować w 2013 roku, kupując energię z farm wiatrowych, a do tej pory nabyła łącznie 3 gigawaty prądu wytwarzanego z wiatru i promieni słonecznych.

Portal jest na dobrej drodze do realizacji tych założeń. W 2015 roku zaplanował bowiem, że do 2018 roku biura będą w 50 procentach korzystać z zielonej energii. Plan ten udało się wykonać znacznie wcześniej, osiągając w zeszłym roku 51 procentowy udział prądu z odnawialnych źródeł. A teraz koncern zamierza iść znacznie dalej i całkowicie wyeliminować energię pochodzącą z paliw kopalnych.

energię

Źródło: Fb.com

You may also like...