Apple zrobi z nas mistrzów Photoshopa

Apple wychodzi naprzeciw osobom fotografującym przy użyciu smartfonów i zamierza im pomóc z edycją wykonanych zdjęć. Koncern przygotuje więc specjalne lekcje.

Jedną z najchętniej używanych elementów wyposażenia smartfonów, są naturalnie aparaty fotograficzne. Zdjęcia nie zawsze jednak wychodzą idealnie, więc czasem trzeba poddać je obróbce w programach graficznych. Nie jest to jednak zadanie łatwe, czego przykładem są różni celebryci, którzy próbując podrasować swą sylwetkę, zaginają przestrzeń wokół nich.

Apple zamierza więc pomóc takim osobom i nauczyć ich poprawnej edycji zdjęć. Co ciekawe, firmie chodzi głównie o to, by wspomniana edycja odbywała się już z poziomu smartfona, a konkretnie mówiąc firmowej aplikacji oferowanej na iPhonie.

Amerykański koncern przygotuje więc specjalne, 30-minutowe lekcje, które objaśnią tajniki edycji zdjęć. W poradach będą uczestniczyć eksperci, którzy w przystępny sposób objaśnią działanie narzędzi do edycji fotografii, ucząc w jaki sposób można poprawić jej jakość. Co ważne, użytkownicy będą parowani z ekspertami, którzy zostaną dopasowani do ich poziomu umiejętności.

Innymi słowy będą to personalizowane ćwiczenia, które pozwolą nieco udoskonalić umiejętności. Oczywiście 30 minut to nieco za mało, by stać się mistrzem Photoshopa, ale sam pomysł wydaje się ciekawy. Niestety poradniki będą dostępne tylko na mieszkańców Stanów Zjednoczonych, a więcej szczegółów na ten temat uzyskacie na tej stronie.

lekcje

Źródło: Apple.com

You may also like...