Fałszywe Cuphead w iTunes App Store

W oficjalnym sklepie Apple można znaleźć dużo fałszywych aplikacji, których jedynym celem jest naciągnięcie użytkowników. Jedną z nich jest Cuphead.

Jeszcze parę lat temu iTunes App Store był stosunkowo bezpiecznym miejscem do pobierania aplikacji na smartfony. Dziś już tak nie jest i praktycznie co chwilę dowiadujemy się o obecności aplikacji, które są zainfekowane malware, albo to zwykłe fałszywki.

Redaktorzy Touch Arcade odkryli tam aplikację należącą do drugiej kategorii, a jest nią fałszywa wersja Cuphead. To niezwykle popularna gra indie, której w krótkim czasie udało się zdobyć mnóstwo fanów. Oszuści postanowili ją wykorzystać, by przy jej pomocy naciągnąć użytkowników na niemałe pieniądze.

Do oszustwa przygotowali się dość dobrze, gdyż karta produktu miała właściwy trailer, screeny, używała nazwy dewelopera oraz miała szczegółowy opis gry. Użytkownicy nie mieli więc powodu, by spodziewać się oszustwa, więc o tym, że aplikacja jest fałszywa, dowiadywali się dopiero po jej pobraniu i zapłaceniu 5 dolarów.

Nie każdy bowiem wiedział, że Cuphead jest grą wydaną wyłącznie na peceta oraz Xboxa. Twórcy nie planują na razie przenosić jej na inne platformy i nie ma jej na smartfony. Na swym Twitterze ostrzegają więc potencjalnych klientów, by nie nabrali się na to oszustwo.

To po raz kolejny obnaża duży problem z weryfikacją aplikacji zgłaszanych do cyfrowych sklepów producentów smartfonów.

Cuphead

Źródło: Twitter.com

You may also like...