Far Cry 5 bije rekordy sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Wydana kilka dni temu gra Far Cry 5, bije rekordy sprzedaży. Z najnowszych danych wynika, że na brytyjskim rynku jest najszybciej sprzedającą się odsłoną z całej serii. Nieźle radzi sobie także na Steamie.

Kilka dni temu na sklepowe półki trafiło Far Cry 5, najnowsza odsłona znanej serii, opracowana przez programistów francuskiego koncernu Ubisoft. Okazuje się, że tytuł bardzo udał się znanemu wydawcy, gdyż sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki.

W ciągu pierwszej doby po premierze, pobił bowiem rekord na Steamie. Zagrało w niego 78 tys. osób, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wprawdzie produkcja Ubisoftu nie może się równać z takimi tytułami jak Dota 2 oraz PUBG, ale za to udało się jej wyprzedzić inne produkcje, w tym również tego samego wydawcy. Dla porównania Ghost Recon: Wildlands miał 45 663 graczy w momencie premiery, zaś For Honor przyciągnął 45 923 osób. Nawet Assassin’s Creed: Origins okazał się gorszy z wynikiem 41 541 graczy.

Nowa odsłona serii świetnie radzi sobie także na rynku brytyjskim. Far Cry 5 (sprawdź ceny tej gry) nie tylko trafiło do pierwszej piątki najchętniej kupowanych gier, ale też maiło największą premierę w tym roku. Co ciekawe najchętniej wybieraną wersją jest edycja na PlayStation 4 (sprawdź ceny tej konsoli). Aż 60% wszystkich sprzedanych egzemplarzy gry, było właśnie na tą platformę. Warto jednak dodać, że dane dotyczą tylko wersji pudełkowej. Z cyfrową wersją wynik ten byłby z pewnością jeszcze lepszy.

Far Cry 5

Źródło: Vg247.com

You may also like...