Inteligentny kosz na śmieci samodzielnie przygotuje się do opróżnienia

Firma Rezzi zaprezentowała nowy produkt SmartCan, ułatwiający życie posiadaczom własnych domów. Jest nim inteligentny kosz na śmieci, który samodzielnie przygotowuje się do opróżnienia.

Technologie z kategorii Internetu Rzeczy, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, bardzo ułatwiają nam życie. Nowoczesne systemy alarmowe ostrzegą o podejrzanych osobnikach, lodówka podpowie które produkty należy uzupełnić, zaś ekspres do kawy zapamięta nasze preferencje.

Nowoczesne technologie zaczynają jednak trafiać nie tylko do sprzętu, w którym elektronika jest czymś normalnym. Pojawiają się także w produktach, gdzie tego typu rozwiązania nigdy wcześniej nie były stosowane, takie jak pojemniki na odpadki. Firma Rezzi zaprojektowała bowiem inteligentny kosz na śmieci o nazwie SmartCan, który samodzielnie przygotuje się do wywiezienia.

Nie jest to zwykły plastikowy pojemnik, do którego wrzucamy odpadki, a następnie wystawiamy przed dom. To naszpikowane elektroniką urządzenie, które samodzielnie wykryje kiedy zapełni się śmieciami. Gdy ten moment nastąpi, wówczas włączy własny napęd i automatycznie przemieści się przed dom, by panowie zajmujący się wywozem odpadków mogli go opróżnić.

Śmietniczka posiada także wbudowaną łączność bezprzewodową umożliwiającą sparowanie ze smartfonem. Pozwala to zdalnie ustawić interwały opróżniania, a także określić miejsce, do którego kosz będzie podążał.

Rezzi na razie nie zdradziło kiedy SmartCan trafi do sprzedaży oraz ile będzie kosztował. Musimy więc poczekać aż producent zdecyduje się ujawnić wszystkie szczegóły. Biorąc jednak pod uwagę zastosowane w nim rozwiązania, na pewno będziemy musieli zapłacić za niego więcej niż za tradycyjny kosz na śmieci.

SmartCan

Źródło

You may also like...