OnePlus Pay będzie kolejnym systemem mobilnych płatności

OnePlus dołączy do firm posiadających własny system mobilnych płatności. Chiński producent przygotowuje nową usługę o nazwie OnePlus Pay.

Wielu producentów smartfonów posiada własne systemy mobilnych płatności, umożliwiających dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Na rynku są dostępne takie usługi jak Apple Pay, Samsung Pay, LG Pay, Google Pay oraz wiele innych. Już niebawem do rywalizacji o portfele klienta dołączy kolejna tego typu usługa, przygotowywana przez firmę OnePlus.

Chiński producent smartfonów tym tygodniu zaprezentował nie tylko nowego smartfona OnePlus 7T, ale także swój pierwszy telewizor OnePlus TV. To jednak nie wszystko co firma ma do zaoferowania swym klientom. Pracuje bowiem także nad systemem OnePlus Pay.

Podczas prezentacji nowych produktów nie zdradzono jednak zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej usługi. Nie wiemy więc jak dokładnie będzie funkcjonowała oraz jakie możliwości zaoferuje swym użytkownikom. Firma na razie tylko wspomniała o nowym produkcie zapewniając, iż jego premiera odbędzie się w przyszłym roku. Zdradziła przy okazji, że pracuje nad nim już od ponad roku, więc jesteśmy ciekawi efektu tych prac.

Szczegółów nowej usługi wprawdzie nie znamy, ale można założyć, że nie będzie się wiele różniła od innych systemów płatności. Otrzymamy więc typowy cyfrowy portfel sychronizujący się z naszym kontem bankowym i umożliwiający płacenie za zakupy. Więcej informacji na ten temat poznamy jednak dopiero gdy producent zdecyduje się oficjalnie zapowiedzieć nową usługę.

OnePlus Pay

Źródło

You may also like...