Pierwszy SUV Ferrari dopiero w 2022 roku

Dyrektor generalny Louis Camilleri potwierdził, że na pierwszy SUV włoskiej marki musimy trochę poczekać. Ferrari Purosangue zadebiutuje dopiero w 2022 roku.

Rosnąca moda na SUV’y sprawiła, że tą kategorią aut zainteresowali się również producenci, którzy dotychczas nigdy wcześniej nawet nie planowali takich modeli. Przykładem jest chociażby Lamborghini, które niedawno wprowadziło do sprzedaży model Urus, oraz Rolls-Royce pracujący nad modelem Cullinan. A teraz własnego SUV’a planuje również Ferrari.

Pojazd nazywa się Ferrari Purosangue, jednak na jego premierę trzeba będzie trochę poczekać. A nawet więcej niż trochę, gdyż dyrektor marki Louis Camilleri poinformował właśnie, że jego rynkowa premiera odbędzie się dopiero pod koniec 2022 roku. Jego zdaniem jest to najważniejszy pojazd tej marki od dekad, więc firma chce dopracować go na w najdrobniejszym szczególe. Stąd tak duże opóźnienie jego premiery.

Producent z Maranello pragnie, by był to najszybszy SUV na świecie, dlatego zamierza wyposażyć go w silnik montowany z przodu oraz wiele nowoczesnych technologii. Pojazd posiadać ma hybrydowy napęd na wszystkie koła, który będzie napędzał około 60% wszystkich nowych modeli Ferrari, które pojawią się na rynku do 2022 roku. Na razie nie znamy jego szczegółów technicznych, więc trudno powiedzieć jak będzie wyglądać kwestia osiągów.

Włoska marka jednak nigdy nie szła w tej kwestii na żadne ustępstwa, więc możemy na pewno spodziewać się niemałej mocy. Właściwości jezdne z pewnością też będą na wysokim poziomie.

Ferrari Purosangue

Źródło: Autonews.com

You may also like...