Find My iPhone ocaliło porwaną kobietę

Funkcja Find My iPhone to bardzo przydatne narzędzie pozwalające odnaleźć zgubionego lub skradzionego iPhone’a. Jej twórcy nie przewidzieli jednak tego, że może być pomocna w znacznie szerszym zakresie i przyczynić się do uratowania porwanej dziewczyny.

Jak donoszą dziennikarze NBC News, pewna kobieta z Pittsburgha powiadomiła policję, że jej 18-letnia córka została porwana. Dziewczynę wbrew jej woli uprowadził były chłopak. Matka poinformowała funkcjonariuszy, że dziewczyna wysyła jej wiadomości tekstowe z prośbą o pomoc.

Na szczęście kobieta okazała się zaznajomiona z nowinkami technologicznymi. A szczególnie z funkcją Find My iPhone, z której mogą korzystać posiadacze sprzętu Apple. Jej zadaniem jest zlokalizowanie zgubionego smartfona. Wykorzystując aplikację oraz usługę iCloud udało się namierzyć pozycję córki. Znajdowała się w samochodzie zlokalizowanym w Milesburg w stanie Pensylvania, leżącym w odległości 240 km od Pittsburgha.

Wysłana na miejsce policja odnalazła dziewczynę w podanym miejscu. Była skrępowana taśmą, którą zaklejono również jej usta, a porywacz najwyraźniej zamierzał wywieźć ją gdzieś dalej. Na szczęście policji udalo się go zatrzymać i będzie teraz oczekiwał na proces.

Find My iPhone

Źródło: Nbcnews.comYou may also like...