Smartfon poraził prądem nastolatkę

Baterie smartfonów wybuchające podczas ładowania to nic nowego, dlatego też eksperci radzą, by nie zostawiać sprzętu podłączonego do ładowarek bez opieki. Niestety czasem do gamy “atrakcji” zapewnianej przez te urządzenia, dochodzi również porażenie prądem i wówczas możemy odnieść poważne obrażenia.

Takie obrażenia odniosła również 13-latka z Illinois, u której lekarze stwierdzili poparzenia drugiego stopnia wywołane przez przepięcie w smartfonie, które spowodowało porażenie prądem.Dziewczynka o imieniu Gabbie, na gwiazdkę otrzymała od swej matki nowiutkiego LG D500, kupionego wprost od operatora jednej z sieci komórkowych. Niestety po kilku tygodniach użytkowania sprzętu, ten uległ awarii. Pewnego dnia dziewczynka zbiegła ze swego pokoju do salonu krzycząc histerycznie i trzymając się za szyję. Matka nie miała pojęcia co się stało i musiała uspokajać córkę przez dobre kilka minut, zanim udało się dowiedzieć o co chodzi.

Okazało się, że ładowarka prawdopodobnie miała przebicie i ładunek elektryczny przeszedł po przewodzie i ze smartfona trzymanego akurat przy uchu przeskoczył na szyję, zostawiając sporą bliznę. Nastolatka twierdziła, że używała wyłącznie oryginalnej ładowarki będącej na wyposażeniu sprzętu, co jest dość dziwne bo zwykle takie usterki zdarzają się przy nieoryginalnych akcesoriach.

Zobacz najtańsze smartfony

Na szczęście sieć zaoferowała rodzinie nowy smartfon, a także obiecała pokryć rachunki za leczenie nastolatki. Uszkodzone urządzenie zabrano natomiast do testów.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...