Nowy członek rodziny Mate 20 smartfonem dla graczy

Huawei zapoweidziało kolejnego członka rodziny Mate 20. Model Huawei Mate 20X został zaprojektowany z myślą o fanach gier mobilnych.

Wiele lat temu Nokia podjęła próbę stworzenia telefonów komórkowych dla graczy, wypuszczając na rynek model N-Gage. Okazała się jednak porażką, gdyż sprzęt nie miał odpowiedniego wsparcia ze strony producentów gier. Obecnie próbę tę ponowili producenci smartfonów i na razie wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze do sukcesu.

Powstanie nowej grupy urządzeń mobilnych zapoczątkował Razer modelem Razer Phone, ale potem jego śladem poszły także inne firmy. Obecnie mamy więc do wyboru takie urządzenia jak Asus ROG Phone, Xiaomi Black Shark czy ZTE Nubia Red Magic. Niebawem do tej grupy dołączy również Huawei Mate 20X.

Chiński koncern zapowiedział właśnie kolejnego członka rodziny Mate 20, który tym razem adresowany jest do graczy. Z pierwszych przecieków wynika, że smartfon będzie mieć olbrzymi ekran OLED o przekątnej 7,21″, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2240 x 1080 pikseli. To będzie to plasować w kategorii phabletów, niż smartfonów, ale taki ekran świetnie nada się do grania.

Pod maską znajdziemy najmocniejszy procesor Hauwei, mianowicie Kirin 980, zaś RAM’u powinno być tyle samo co w Mate 20. Sprzęt zapewne będzie mieć też na pokładzie wydajny system chłodzenia oraz dużą baterię, która w przypadku takiego ekranu powinna być naprawdę pojemna.

Dokładne szczegóły techniczne modelu Huawei Mate 20X powinniśmy poznać już w przyszłym tygodniu, gdy nowa rodzina będzie miała oficjalną prezentację.

Huawei Mate 20X

Huawei Mate 20X

Źródło: Twitter.com

You may also like...