Samsung Galaxy Z Fold5 ze 108 MP aparatem i ekranem bez zmarszczki

Najnowsze przecieki zdradzają szczegóły techniczne Samsunga Galaxy Z Fold5. Wynika z nich, że będzie miał ekran pozbawiony zmarszczki oraz ważył więcej od swego poprzednika.

Samsung świetnie zarabia na składanych smartfonach, których sprzedaż zaczyna powoli zrównywać się z topowymi modelami. Koreański koncern inwestuje więc duże fundusze w ich rozwój, poprawiając wady poprzedników oraz dbając o dodawanie nowych funkcji, podnoszących ich atrakcyjność w oczach klientów.

Galaxy Z Fold5 wreszcie z ekranem bez zmarszczki

Obecnie inżynierowie koncernu pracują nad modelem Galaxy Z Fold5, zaś najnowsze przecieki zdradzają kilka szczegółów technicznych tego sprzętu. Wietnamski serwis The Pixel już wcześniej ujawnił, że smartfon będzie odrobinę cięższy od swego poprzednika. Natomiast pod jego maskę trafi najnowszy procesor Snapdragon 985. Teraz zdradził nam wymiary nowego modelu, z których wynika, że będzie nieco większy od Galaxy Z Fold4.

Galaxy Z Fold5 po złożeniu ma wymiary 158,5 x 67,5 x 14,5 mm. Jest więc o 3 mm wyższy i 0,4 mm grubszy, natomiast szerokość pozostanie taka sama. Rozłożony jest nieco większy od swego poprzednika, gdyż jego wysokość i szerokość wynoszą 158,5 x 128,5 mm.

Galaxy Z Fold5
Źródło: The Pixel

Co ciekawe, nowy model nie będzie miał już widocznego zagniecenia ekranu obecnego w aktualnej generacji. Jego wewnętrzny ekran ma przekątną 7,6-cala i rozdzielczość 1768 x 2208 pikseli, zaś zastosowany panel to Foldable Dynamic AMOLED 2x. Zewnętrzny ekran dodatkowo chroni szkło Gorilla Victus Glass.

Galaxy Z Fold5
Źródło: The Pixel

Zmiany zajdą również w specyfikacji aparatów. Główny aparat dostanie 108 MP sensor wspierający Dual Pixel PDAF, OIS oraz posiadający przysłonę f/1.7. 64 MP teleobiektyw z przysłoną f/2.4 oraz 2-krotnym zoomem optycznym będzie również obsługiwał PDAF. Natomiast szerokokątny otrzyma 12 MP sensor F/2.2.

Źródło ujawnia również, że tym razem rysik S-Pen zostanie zintegrowany z obudową, więc użytkownik nie musi już obawiać się, że go zgubi. Samsung ponoć planował to zrobić już w obecnym modelu, lecz najwyraźniej mu się to nie udało. Dlatego slot na piórko pojawi się dopiero w kolejnym.

Na premierę nowego składaka Samsunga będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Do tego momentu z pewnością dokładniej poznamy jego specyfikację techniczną.

You may also like...