DisplayMate przyznało wysoką ocenę wyświetaczowi nowego smartfona OnePlus

Serwis DisplayMate wziął na swój warsztat nowy smartfon OnePlus 7 Pro. Witryna przetestowała jakość obrazu, zapewnianego przez wbudowany panel OLED.

Podczas kupowania nowego smartfona rzadko zwracamy uwagę na jakość obrazu oferowanego przez jego wyświetlacz. Tymczasem jest to dość istotna kwestia, gdyż to element, z którego korzystamy najczęściej. Warto więc upewnić się, że zapewni obraz zgodny z naszymi oczekiwaniami.

W ocenie jakości wyświetlacza pomaga nam witryna DisplayMate, której specjaliści tym razem wzięli na swój warsztat najnowszy smartfon OnePlus 7 Pro. Produkt chińskiego producenta posiada panel OLED, którego częstotliwość odświeżania wynosi aż 90 Hz.

W porównaniu do standardowych ekranów, zapewnia to wyższą płynność wyświetlanego obrazu, co przekłada się na komfort użytkowania. Jest szczególnie użyteczny w przypadku gier, gdzie odświeżanie obrazu ma kluczowe znaczenie, ale i nawigacja po menu powinna być bardziej płynna. Problemem może być jedynie zużycie energii, gdyż przy tak dużej częstotliwości odświeżania, będzie ono z pewnością wyższe. O tym przekonamy się jednak dopiero, gdy pojawią się testy nowego smartfona.

DisplayMate przetestowało wyświetlacz w swym laboratorium, podając go serii testów. Panel bardzo pozytywnie zaskoczył recenzentów, dlatego przyznali mu notę A+, co stawia go na równi z ekranami posiadanymi przez sprzęt Samsunga i Apple. Na razie nie możemy jednak zapoznać się z pełną recenzją.

Serwis obiecał jednak, że opublikuje ją na swej stronie 14 maja, a na razie tylko poinformował o wyniku testu.

OnePlus 7 Pro

Źródło: Twitter.com

You may also like...