Android nie ułatwi nam wykonywania screenshotów

Android nie będzie standardowo oferował funkcji przewijanego screenshota. Użytkownicy będą więc nadal musieli polegać na funkcjach oferowanych przez niektórych producentów.

Każdy kto posiada smartfon z Androidem doskonale wie, że funkcjonalność tego systemu mocno kuleje w kwestii zrzutów ekranowych. Screenshota można bowiem wykonać tylko z tego co widzimy na wyświetlaczu. Jeśli więc chcielibyśmy zachować na przykład całą rozmowę z komunikatora, musimy takich zrzutów wykonać kilka.

Z punktu widzenia użytkownika nie jest to więc najwygodniejsze rozwiązanie. Na szczęście kilku producentów oferuje własne rozwiązania w tym zakresie, które znajdziemy m.in., w sprzęcie Samsunga, HTC czy Xiaomi. Użytkownicy chcieliby jednak systemowego rozwiązania wbudowanego w Androida, zamiast używania zewnętrznych aplikacji. Wygląda jednak na to, że na razie nie mają na co liczyć.

Google nie planuje bowiem na razie wyposażać swego systemu w taką funkcję. Według amerykańskiego koncernu jest to bowiem niewykonalne. Użytkownicy smartfonów z Androidem muszą więc wciąż polegać na zewnętrznych narzędziach, ułatwiających wykonywanie screenshotów.

Android

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...