Inteligentny sensor zadba o bezpieczeństwo w kuchni

Fińska firma Safera zaprezentowała inteligentny sensor kuchenny Sense. Urządzenie nie tylko ułatwi przyrządzanie posiłków, ale też podniesie bezpieczeństwo gotowania.

Gotowanie jest czynnością wymagająca nieustannego nadzoru. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by wykipiało nam mleko, lub przypaliło się smażone mięso. Na szczęście producenci inteligentnych systemów domowych nieustannie pracują nad rozwiązaniami, które pomagają nam w wielu zadaniach. Również podczas przyrządzania posiłków.

Fińska firma Safera zaprezentowała właśnie jedno z nowych rozwiązań do naszego domu. Jest to zaawansowany technologicznie sensor o nazwie Sense, który zaprojektowano po to, aby pomagał nam w kuchni.

Urządzenie instalowane nad kuchenka, dzięki różnego rodzaju czujnikom potrafi rozpoznawać to się na niej dzieje i informować o tym użytkownika. Sense potrafi m.in., powiadomić o gotującej się wodzie, a także da znać, jeśli zapomnimy o stojącej na palniku patelni. Wykrywa też zagrożenie, aktywując alarm dźwiękowy oraz wysyłając powiadomienie na smartfona. Jeśli kosztujący 149 euro sensor, połączymy dodatkowo z inteligentnym gniazdkiem oferowanym w tej samej cenie, wówczas będzie mógł np., wyłączyć elektryczny piekarnik.

Sensor posiada łącznie 20 różnych czujników oraz jednostkę obliczeniową, która monitoruje oraz analizuje spływające z nich dane. Urządzenie potrafi także rejestrować aktywność człowieka w pobliżu kuchenki. Prócz tego monitoruje jakość powietrza, informując kiedy kuchnia potrzebuje przewietrzenia. A dodatkowo można w nim ustawić timery.

Sense współpracuje także z dedykowana aplikacją, a dodatkowo jest kompatybilny z Alexą, Google Home oraz ekosystemem Apple HomeKit. Nowy produkt będzie miał swą rynkowa premierę podczas berlińskich targów IFA 2019, które odbędą się we wrześniu.

Sense

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...