Mozilla wkrótce przestanie rozwijać Firefoxa dla Androida

Już wkrótce użytkownicy Androida będą musieli porzucić ulubioną przeglądarkę Firefox. Mozilla zapowiada, że od września przestanie ją rozwijać, przenosząc swe zasoby na jej następcę o nazwie Fenix.

Androidowa wersja przeglądarki Firefox przez ostatnie kilka miesięcy była bardzo intensywnie rozwijana i wzbogacana o nowe funkcje. Producent wyposażył ją m.in., w funkcję blokującą automatyczne odtwarzanie dźwięku na stronach oraz kilka innych przydatnych opcji.

Niestety przyszłość tej przeglądarki nie rysuje się w różowych barwach. Już od jesieni aplikacja przestanie być rozwijana i wzbogacana o nowe funkcje. Mozilla planuje bowiem skupić swe zasoby na następcy tej przeglądarki, który nazywa się Fenix. Nie oznacza to, że popularna przeglądarka całkowicie utraci wsparcie ze strony producenta. Mozilla nadal zapewni jej poprawki oraz łatki bezpieczeństwa, ale użytkownicy nie powinni już oczekiwać jakichkolwiek nowych funkcji.

Firefox ma zaplanowane jeszcze dwie duże aktualizacje. Pierwsza pojawi się 14 maja, natomiast druga 9 lipca. Ta lipcowa będzie równocześnie ostatnią aktualizacją tej aplikacji dla Androida.

Firefox

Źródło: Ghacks.net

You may also like...