Usterkę ekranów modelu iPhone 14 Pro powinna naprawić aktualizacja

Użytkownicy smartfona iPhone 14 Pro oraz Pro Max mają problemy z wyświetlaczami, na których pojawia się zielona linia. Być może uda się naprawić ją nową aktualizacją.

iPhone 14 Pro oraz Pro Max są sprzętem bardzo drogim. Płacący krocie użytkownik ma prawo oczekiwać, że jego sprzęt będzie dopracowany w każdym szczególe. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna i od pewnego czasu posiadacze nowych smartfonów Apple narzekają na problemy z ich wyświetlaczami.

Na portalu Reddit możemy znaleźć wpisy właścicieli topowych modeli, którzy zgłaszają pojawianie się zielonych lub żółtych linii na ich ekranach. Usterka pojawia się w momencie uruchomienia telefonu lub też jego odblokowania.

Wada ma miejsce w wielu egzemplarzach telefonów, których właściciele potwierdzają ją publikowanymi w serwisie zdjęciami. Pojawiły się więc sugestie, że może je powodować sprzętowa wada samych wyświetlaczy, gdyż wszystkie usterki występowały w urządzeniach z panelami dostarczony przez LG. Wskazywałby na to również fakt, że niektórym użytkownikom udało się załatwić wymianę wadliwego telefonu na nowy.

Serwis MacRumors zamieścił jednak notkę Apple, w którym firma przyznaje iż jest świadoma kłopotów ze swym sprzętem. Koncern wierzy jednak, że nie jest to wada sprzętowa obecna w samych ekranach, lecz usterka spowodowana wadą oprogramowania. Powinno więc udać się naprawić ją za pomocą aktualiacji. Firma nie podaje wprawdzie kiedy użytkownicy mają się jej spodziewać. Niewykluczone jednak, że będzie częścią dużej aktualizacji iOS 16.2.1, która wkrótce się pojawi.

Gorzej będzie jednak gdy okaże się, że jest to faktycznie wada sprzętowa i nie da się jej rozwiązać za pomocą oprogramowania. Wówczas firma z Cupertino będzie musiała zorganizować akcję wymiany sprzętu, a to na pewno nie spodoba się akcjonariuszom.

iPhone 14 Pro
Źródło: u/1LastOutlaw/Reddit

You may also like...