Tecno Phantom X2 Pro pierwszym smartfonem z wysuwanym obiektywem

Tecmo rozpocznie niebawem przedsprzedaż najnowszego smartfona Tecno Phantom X2 Pro. To pierwszy model z Androidem wyposażony w jeden z wysuwanych tylnych aparatów.

Mieszkańcy Indii mogą już zamawiać w przedsprzedaży najnowszy smartfon Tecno Phantom X2 Pro. Producent twierdzi, że jest to pierwszy model z Androidem, wyposażony w portretowy aparat z wysuwanym obiektywem. Ma on również najszerszą przesłonę (F/1.49) ze wszystkich aparatów zaprojektowanych do zdjęć portretowych.

Producent nie podaje wprawdzie dokładnych modeli sensorów zastosowanych w tym sprzęcie. Wiemy jedynie tyle, że główny aparat ma 50 MP sensor z obiektywem 7P i pikselami w rozmiarze 12 mikronów oraz 13 MP aparat szerokokątny. Wysuwany aparat portretowy ma natomiast 50 MP sensor obrazu.

Pod jego maską znajduje się bardzo wydajny procesor MediaTek Dimensity 9000 z mocną jednostką graficzną ARM Mali-G710 MC10. SoC współpracuje z 12 GB pamięci LPDDR5 RAM oraz 256 GB szybkiej pamięci użytkowej USF 3.1. Do wyświetlania obrazu służy natomiast 6,8″ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ oraz 120 Hz odświeżaniu. Przed wszelkimi uszkodzeniami chroni go szkło Gorilla Glass Victus, zaś technologia Truly Brillant Vision gwarantuje dużą szczegółowość obrazu oraz naturalne kolory.

Do zasilania smartfona wykorzystano baterię o pojemności 5160 mAh, współpracującą z 45 W systemem szybkiego ładowania. Według producenta umożliwia uzupełnienie baterii od o do 50% w czasie zaledwie 20 minut.

W tej chwili nie wiemy ile trzeba będzie zapłacić za Tecno Phantom X2 Pro. Jego cenę poznamy już jutro, gdy ruszy oficjalna przedsprzedaż. Dodam jeszcze, że sprzęt dostępny będzie w kolorze pomarańczowym oraz szarym.

Tecno Phantom X2 Pro
Źródło: Tecno

Źródło

You may also like...