Fitbit Ace nowym smartbandem dla dzieci

Producenci wereables zaczynają coraz częściej postrzegać dzieci jako klientów i tworzą sprzęt specjalnie skrojony do ich potrzeb. Kolejnym tego typu gadżetem jest nowy smartband o nazwie Fitbit Ace.

Fitbit jest firmą, którą doskonale znamy z produkcji różnego rodzaju opasek fitness. Do tej pory jej sprzęt skierowany był do dorosłych konsumentów. Teraz przedsiębiorstwo postanowiło nieco zmienić podejście i wprowadziło do swej oferty zupełnie nową opaskę dla dzieci.

Produkt nazywa się Fitbit Ace i jest pierwszą opaską tej firmy, stworzoną dla dzieci w wieku od 8 lat. Podobnie jak inny jej sprzęt, ten model również nakierowany jest na funkcjonalność fitness. Posiada więc wbudowany krokomierz, sensory mierzące czas aktywności fizycznej, a także monitorujące jakość snu. Natomiast wbudowana bateria zapewnia do pięciu dni działania na jednym ładowaniu.

Fitbit twierdzi, że celem jego nowego produktu jest zachęcanie dzieci do dbania o swoje zdrowie i zapobiegnięcie obniżaniu poziomu ich aktywności fizycznej, który w ostatnich latach szybko postępuje. Opaska nie tylko mierzy ruch, ale umożliwia też rywalizację z innymi dziećmi. Pozwala bowiem udostępniać swe wyniki innym osobom, a więc można ścigać się o to, kto będzie w ciągu dnia dłużej aktywny.

Prócz tego zachęca ich do aktywności. Jeśli dziecko w ciągu godziny nie zrobi co najmniej 250 kroków, wówczas opaska zacznie wibrować. A jeśli uda się osiągnąć ten cel, wtedy pogratuluje użytkownikowi w wysłanej mu wiadomości.

Fitbit Ace jest obecnie dostępne w przedsprzedaży, a do sklepów trafi pod koniec maja. Opaska kosztuje 99,95 dolarów, a każdy jej użytkownik może dodatkowo otrzymać dwa wymienne paski oraz 10 unikalnych wzorów tarczek. Dodam, że sprzęt jest wodoodporny i wyposażony w ekran OLED. A jeśli poszukujecie innych modeli sprzętu tego typu, to zapraszam do tego sklepu.

Fitbit Ace

Źródło: Fitbit.com

You may also like...