BMW i8 najszybszą na świecie koparką Bitcoinów

Jedna ze znanych postaci w świecie kryptowalut postanowiła zmienić swe BMW i8 w koparkę bitcoinów. Jak twierdzi, projekt powstał po to, by denerwować graczy.

Gigantyczny wzrost kursu Bitcoinów, który nastąpił w ostatnich dniach znowu zwiększył popularność tej kryptowaluty. Jej wartość zbliżająca się do 40 tys. dolarów jest tak duża, że wydobycie ponownie stało się opłacalne. Wiele osób rzuciło się więc na najmocniejsze karty graficzne, by budować z nich swe farmy kryptowaluty. To z kolei sprawiło że gracze mają poważne trudności z ich nabyciem. Wielu jest sfrustrowanych obecną sytuacją, a jakby tego było mało oliwy do ognia dolewają górnicy, którzy dodatkowo wkurzają fanów gier.

Jedna ze znanych postaci w świecie kryptowalut postanowiła zakpić z graczy i stworzyła najszybszą na świecie koparkę Bitcoinów. Swe BMW i8, które pierwszą setkę osiąga już po 4,5 sekundy, przerobił bowiem na niewielką farmę kryptowaluty. W bagażniku auta zainstalował sześć kart graficznych Nvidia RTX 3080, które zarabiają dla niego pieniądze, gdy nie korzysta ze swej głównej farmy. Ta składa się natomiast z 78 sztuk kart graficznych Nvidia RTX 3080.

Pomysłodawca przyznał, że projekt powstał głównie po to, by wkurzać graczy z powodu małej dostępności najmocniejszych kart graficznych. Co ciekawe, stworzona przez niego farma jest w pełni funkcjonalna, gdyż BMW i8 zapewnia wystarczająco dużo mocy do jej działania. Baterie auta dają 3500 W, natomiast farma potrzebuje jedynie 1500 W. Ten model jest oczywiście hybrydą, teoretycznie dałoby się jeździć z pracującą na pełnych obrotach farmą. Zainstalowany w nim pakiet 11,6 kWh baterii zasilających silnik elektryczny, jest bowiem ładowany przez 141-konny motor spalinowy.

Niestety głównym problemem jest to, że podczas pracy farmy auto musi mieć otwarty bagażnik, aby zapobiec przegrzaniu podzespołów. Jazda z otwartym bagażnikiem w zasadzie jest możliwa, lecz policja raczej nie byłaby z tego powodu zadowolona. Dlatego farma może więc działać głównie na postoju.

BMW i8

Źródło

You may also like...