Technologia Touch ID powróci w modelu iPhone 13

Według najnowszych doniesień Apple chce ponownie instalować w swych smartfonach technologię Touch ID. Firma zastosuje ją ponoć w tegorocznym modelu iPhone 13.

Od pewnego czasu mówi się, że Apple zamierza powrócić do technologii biometrycznej Touch ID, którą porzuciło kilka lat temu. Amerykański koncern zastąpił nowocześniejszym systemem Face ID, który autoryzuje użytkownika na podstawie skanu jego twarzy.

Te rozwiązanie nie było jednak tak wygodne jak poprzednie, powodowało bowiem sporo błędów odczytu i niezbyt dobrze radziło sobie w nocy. W czasie pandemii koronawirusa okazało się również, że technologia zupełnie się nie sprawdza. Ma bowiem spore trudności z zeskanowaniem twarzy osłoniętej maseczką. Użytkownicy musieli więc przestawić się na PIN, co nie jest szczególnie wygodną metodą odblokowania telefonu.

Od pewnego czasu mówi się więc, że Apple planuje powrót do wcześniej stosowanego rozwiązania, choć w nieco nowocześniejszej odsłonie. Firma chciałaby instalować w modelu iPhone 13 technologię Touch ID w postaci czytnika wbudowanego w wyświetlacz, tak jak robią to producenci sprzętu z Androidem.

Wielką niewiadomą pozostawał natomiast rodzaj zastosowanej technologii. Początkowo pojawiały się doniesienia, że firma wykorzysta sensor ultradźwiękowy teoretycznie zapewniający większą dokładność. Najnowszy raport The Wall Street Journal sugeruje jednak inaczej, gdyż według dziennikarzy firma zamontuje w swym sprzęcie czytnik optyczny.

Dziennikarze powołują się na byłego pracownika koncernu, który twierdzi że firma badała możliwości wykorzystania optycznych sensorów zamiast ultradźwiękowych. Według pracownika koncern wierzy, że są on są one bardziej dokładne. Poza tym kosztują znacznie mniej, co w przypadku milionów produkowanych urządzeń, będzie miało dla koncernu duże znaczenie.

Raport dodaje również, że niezależnie od wybranej technologii, będzie musiała spełniać aktualne standardy bezpieczeństwa Touch ID używanego w starszych iPhone’ach, iPadach, a także MacBookach.

iPhone 13

Źródło

You may also like...